info@yilmazlar.av.tr
+902165048569

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE TELEKOMÜNİKASYON

Bir teknoloji devrimi döneminde yaşıyoruz. Bu da geleneksel yasal sınırları zorlamakta ve benzeri görülmemiş sorular ortaya çıkarmaktadır. Bu çerçevede, hukukun bütün dalları etkilenmektedir. Çok disiplinli teknoloji ekibimiz bu ihtiyaca cevap vermektedir.

Ofisimiz veri güvenliği ve gizliliği başta olmak üzere, e-ticaret, internet hukuku, medya hukuku konularında hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Özellikle ilaç, sağlık, perakende, turizm ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren müvekkillerimiz başta olmak üzere; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde getirilen yeni düzenlemeler uyarınca, şirketlerin veri envanterinin çıkarılması, bu anlamda risk analizlerinin yapılması ve çözüm planlarının uygulanması süreçlerini yürütmekteyiz. Bu süreçte şirketlerin gizlilik politikalarının ve aydınlatma metinlerinin hazırlanması, veri tabanlarının mevzuata uyumlu hale getirilmesi, sözleşmelerinin revize edilmesi, veri transferinin mevzuata uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi de dahil tüm aşamalarda hukuki hizmet vermekteyiz.

Bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon sektörlerinde faaliyet gösteren büyük çaplı veya yenilikçi şirketlere, yatırımlar, bu şirketlerin birleşme ve devralma işlemleri, ortak girişimleri, bölünmeleri (spin-off) ve diğer ticari işlemleri hakkında da danışmanlık hizmeti vermekteyiz.